İŞVEREN MARKASI İÇİN BİR KAHVE MOLA


23 Nisan 2016 günü, Merdiye EKER ve Kamil KASACI ‘nın daveti ile “Bir Kahve  Mola Buluşmaları” etkinliğine katıldım. İş yoğunluğum sebebi ile bu şahane organizasyon hakkında yazmak için ancak fırsat bulabildim. Bunun için lütfen özürlerimi kabul ediniz.

Lafı uzatmadan etkinliğin içeriğine göz atalım.

Konumuz; Bana göre gündemin zirvesindeki konulardan biri olan İŞVEREN MARKASI.

Bu konuda yeni kaynaklar arayıp bulmak ve öğrenmek için epey bir zaman harcamak gerekiyor. Ayrıca henüz çok yaygın bir uygulama olmadığından, uygulama esnasında yaşanmış deneyimleri dinlemek, materyal veya istatistiklere ulaşmak için de bu gibi etkinlikleri kaçırmamak gerekiyor. Elbette yurt dışında bu fonksiyon uzun yıllardır uygulanıyor. Ülkemizde de yabancı kaynaklı şirketlerin Türkiye pazarında yer almasıyla birlikte bu uygulamalardan haberdar olabiliyoruz. Son olarak da kavramın yaratıcısı Simon BARROW ‘un Richard MOSLEY ile birlikte kaleme aldığı “The Employer Branding” kitabının piyasaya çıkmasıyla da sağlam bir kaynak edinme fırsatımız var.

Bir de bu fonksiyonu İşveren Markası Uzmanlarından dinlemek ve çalışmalarını görmek gerek. Bu etkinlikte de işveren markasını, katılımcı odaklı sunumuyla Merdiye EKER ‘den dinleme fırsatımız oldu. İşveren Markasını her açıdan ele almak ve tartışmak için elverişli olan bu ortamdan, herkesin etkinlik öncesine göre farklı bir işveren markası vizyonu ile ayrıldığını düşünüyorum. Zira benim açımdan durum tam olarak böyleydi.

Aramızda Öğrenciler, Yeni mezunlar, Blogger ‘lar ve İK profesyonellerinin olması da elbette etkinliğe ayrı bir renk kattı. Dahası 2 tane güzel sürpriz de vardı. (Videoda)

Etkinlik belirlenen saatte sona ermiş olmasına rağmen orada kalıp sohbete devam etmek de sıradan olmayan, zirve tadında bir etkinlik olarak hafızamda kaldı.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere sevgiler.

Serdar.

Video link : https://youtu.be/PIY0iFy7WfY

 

 

İŞVEREN MARKASI İÇİN BİR KAHVE MOLA” üzerine bir yorum

  1. Çok teşekkürler Serdar.. Bizler için de bu Bir Kahve Mola Etkinliklerinin her birinde farklı dostlar edinmek işin en güzel yanı. Bu arada derli toplu bir şekilde İşveren Markasını konunun ilgilileri ile ele almak da çok değerli oldu. Ayrıca Merdiye Eker’in konuya getirdiği çerçeve ve bunun üzerinde konuyu beraberce tartışma imkanımız da ufkumuzu genişletti. İşveren Markası konusu bugün henüz şirketlerin literatürüne girmemiş ise de kısa bir süre içinde Marka kavramının ayrılmaz ve vazgeçilmez bir parçası olacak.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s